Její cesta k hudbě nebyla přímočará. Vystudovala historii a muzeologii na Filozofické fakultě Slezské univerzity a hudbě se původně věnovala jen jako koníčku, vedle své televizní práce.

Na LŠU absolvovala hru na housle a se zpěvem začala v Ženském komorním sboru Františka Háby. Až později vystudovala zpěv na Lidové konzervatoři v Ostravě. Přestože vystudovala klasický zpěv, tak do divadla vstoupila prostřednictvím muzikálu. Po té se už ale zaměřila především na klasickou hudbu.

Její první divadelní rolí byl hrabě Orlowski ve Straussově Netopýrovi v Hudebním divadle v Karlíně. V této roli se také zúčastnila turné po Japonsku. Ve Státní opeře Praha hostovala v roli třetí žínky v opeře Rusalka. Pravidelným hostem je v Divadle F.X.Šaldy v Liberci, kde nastudovala už několik rolí. Hostovala také v Městském divadle Karlovy Vary a v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích.

Kromě divadla se věnuje koncertní činnosti. A to nejen proto, že má ráda přímý kontakt s publikem a svá vystoupení provází i mluveným slovem, ale také proto, že se ráda setkává na podiu se svými kolegy a mnohdy i přáteli.

S Triem Amadeus Karel Dohnal, 1.klarinet, František Hlucháň, 2.klarinet, Peter Hlucháň, fagot. (proklik- fotky) spolupracuje od roku 2001 a právě pro jejich společné koncerty vznikají veškeré úpravy árií pro mezzosoprán a dechové trio.

Zároveň je součástí Tria Lyrico (Kateřina Englichová, harfa, Žofie Vokálková, flétna), kde interpretuje především francouzský a italský repertoár.

Mezi nejčetnější patří spolupráce s kytaristou Lubomírem Brabcem, houslistou Jaroslavem Svěceným či Wihanovým kvartetem. Zároveň spolupracovala či spolupracuje s řadou těles, například Severočeskou filharmonií, Královéhradeckou filharmonií, Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Ve své koncertní činnosti se věnuje i dětem. Je autorkou a interpretkou komponovaného programu s názvem „Vážná hudba nemusí být vážná“, ve které mladým lidem zprostředkovává setkaní s klasickou hudbou a osobností W.A.Mozarta.

Koncertovala nejen na domácích scénách, ale také v Německu, Rakousku, Japonsku či na Kypru.

Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera.

design:Jana Rennerová © 2009