Reportáž z koncertu v Národním domě v New Yorku, 1. listopad 2010


Dne 1. listopadu se v New Yorku uskutečnil výjimečný koncert v Českém centru nazvaný „DUX FEMINA FACTI", který podpořilo svou účastí mnoho významných osobností z česko – amerického prostředí.

Zajímavé skladby žen – „neskladatelek" např. královny Marie Antoinetty a jiných vysoce významných žen své doby, které byly původně určené pouze ke komornímu přednesu tak přítomní mohli slyšet od vynikající flétnistky Žofie Vokálkové, světově proslulé čembalistky Kathleen Scheide a televizní osobnosti a mezzosopranistky Martiny Kociánové.

Krásné ženy navíc byly ozdobeny diamantovými skvosty, z nichž některé pro společnost D.I.C. navrhovala slavná Blanka Matragi. Šperky slavily veliký úspěch a řada dam se po návratu podívala také na výstavu diamantů konanou v showroomu D.I.C. v Praze.

Tuto výjimečnou událost si nenechala ujít skutečně celá řada osobností. Nechyběla Eliška Coolidge Hašková s partnerem Josephem Kennethem Barbou, ředitel Českého centra c New Yorku, Petr Fejk.

Osobně se účastnily také členky National Museum of women in the arts Czech republic, Patty Stack s manželem Jackem Stackem – bývalý ředitel České spořitelny v Praze, zakladatelka Nadace Diamond Heart, MUDr. Jana Synková a koordinátorka celé akce, Radka Krizek.

design:Jana Rennerová © 2009